Chcete slevu 15% ?
Při nákupu na www.shopeek.cz uplatněte v košíku tento kupón: SHOPEEK15

O TROPOKOLAGENU

Stárnutí pokožky je přirozeným procesem spojeným se zmenšováním biologické aktivity buněk organismu, zpomalením regeneračních procesů a rovněž se ztrátou schopností organismu k neustálému přizpůsobování.

Struktura kolagenu
Tento proces je však podmíněn také genetickými a ekologickými podmínkami a projevuje se zejména úbytkovými změnami ve všech třech vrstvách pokožky:
  • ve svrchní vrstvě epidermis, ve vlastní kůži (škáře = dermis)
  • v podkožní tkáni. 
Kůže, která podléhá procesům stárnutí, začíná ochabovat (atrofuje), blednout, ztrácí svoji ohebnost, pružnost a tloušťku. Utvářejí se na ní hluboké vrásky a na tváři se mění výraz.

Procesu stárnutí se však vzdávat a nečinně přihlížet nemusíme. Abychom se mohli co nejdéle těšit z mladistvého vzhledu naší pokožky, je potřeba do ní dodávat potřebné molekuly, které budou schopny doplnit chybějící složky pro její stavbu, stimulovat a podporovat její přirozené funkce.Základními stavebními složkami kůže jsou bílkoviny. Mezi nimi pak zejména kolagen a elastin, jejichž doplňováním dosáhneme při nedostatku bílkovin nejlepších výsledků. 

 

Jak stručně představit i laikovi historii omlazujícího a regeneračního hydrátu kolagenu z výzkumu Inventia, který pomáhá stimulovat fibroblasty k produkci vlastního kolagenu? 


https://www.shopeek.cz/zivy-kolagen-face-inventia
Před více než deseti lety zpracovala Inventia PT svoji vlastní autorskou metodu získávání kolagenových bílkovin z kůží ryb, pocházejících z pečlivě vybíraných lovišť. Metoda vytvořená týmem vědeckých pracovníků zachovává neporušenou, nativní (přirozenou) strukturu trojité šroubovice (triple helix = trojitá helisa).

Díky tomu se podařilo získat bílkovinu, která je 100% hydrátem a je téměř identická s tou, která se nachází v naší pokožce. Aby tento proces nebyl narušen a bílkoviny nepodléhaly degradaci, používají se při zpracování metody výjimečně jemné a probíhají výhradně při použití látek pocházejících z přírody. Nejsou tedy používány žádné agresivní chemické látky, konzervanty či plniče. Výsledkem je produkt nealergizující a obsahuje výhradně složky, které pozitivně a synergicky působí na pokožku. Navíc je celý proces výroby živého hydrátu kolagenu Natural Collagen Inventia - Přírodní kolagen Inventia v souladu s ekologickými nároky pro ochranu přírody, protože probíhá ve stejných cyklech, jako tomu běžně bývá v přírodě. Přesto však nejdůležitějším přínosem kolagenového hydrátu je jeho jedinečné působení na pokožku a neobvyklá aktivita! 

Následně se v nabídce firmy objevily další nekopírovatelné kosmetické výrobky na bázi nativního přírodního kolagenu.
https://www.shopeek.cz/Omlazujici-zivy-kolagen-pro-bunecnou-obnovu-a-regeneraci-Invita-Skin-Beauty-plus-CoQ10-60-kapsli-d751.htm

  • Rok 2007 byl důležitou etapou v historii firmy. Toho roku Inventia rozšířila svoji nabídku o první doplněk stravy, obsahující lyofilizovaný nativní kolagen (vysvětlení: nativní – přírodní, původní, v nezměněném stavu), Invita Skin Beauty (dříve Colvita). 
Zpracované receptury jsou založeny na nejnovějších poznatcích z oboru dermatologie, kosmetologie a biotechnologie, díky čemuž jejich působení plní očekávání i těch nejnáročnějších klientů. S ohledem na působení a kompatibilitu nativního kolagenu třetího řádu vznikly neobvykle bohaté receptury s pečlivě vybranými a ověřenými přírodními složkami a nejnovějšími biotechnologickými objevy.

  • V roce 2009, jako první firma Inventia certifikovala v Integrovaném systému řízení kvality a bezpečnosti potravin pro výrobu a prodej produktů v souladu s normami ISO 9001 a ISO 22000.
  • V roce 2012 firma Inventia získala také certifikát k produkci kosmetických výrobků (prohlášení o shodě) v souladu s nároky normy ISO 22716, tedy Správná výrobní praxe v oboru kosmetiky (GMP). 
Zavedené normy vedou k důkladnému průzkumu a vědeckému studiu všech výrobků, počínajíc výběrem a kontrolou surovin a materiálů používaných k jejich výrobě až po konečný produkt. Mimo jiné je kontrolována mikrobiologická čistota či případný obsah těžkých kovů a jiných nečistot.