Chcete slevu 15% ?
Při nákupu na www.shopeek.cz uplatněte v košíku tento kupón: SHOPEEK15

HODNOCENÍ LÉKAŘE

Zpracováno z přednášky MUDr. Evžena Hodulíka "Hodnocení TRANS-EPIDERMÁLNÍHO KOLAGENU (TROPOKOLAGENU) BEZ PARABENŮ" 

Kolagen, vysokomolekulární bílkovina, je základní konstrukcí pokožky. Obnovuje se v lidském organismu 3 x do roka. Převážně do věku 26 let. Po tomto věku při každé další obnově bílkoviny procento obnovy klesá následkem utlumení funkce fibroblastů. Fibroblasty jsou v organismu "mikrotovárny" na výrobu kolagenu.

Živý kolagen (tropokolagen od firmy INVENTIA) je téměř identický s lidským a podporuje činnost fibroblastů, stimuluje fibroblasty k účinnější produkci vlastního kolagenu. Na jeden díl tohoto kolagenu vstřebaného pokožkou, fibroblasty vyprodukují 100 dílů kolagenu vlastního. Při každém natření nebo vklepání do pokožky se vstřebá jen malé množství, proto není důležité, kolik ho použijeme, ale jak často.

TRANS-EPIDERMÁLNÍ tropokolagen tím zastavuje nepřirozeně rychlé stárnutí pokožky. Funkce fibroblastů je však nejen tvorba nového kolagenu, ale také jeho opravy. To se týká například spálenin nebo opařenin, kde fibroblasty začnou okamžitě doplňovat do kolagenových vláken aminokyseliny, které byly poškozeny. TRANS-EPIDERMÁLNÍ TROPOKOLAGEN je neinvazivní - k jeho aplikaci nejsou potřeba žádné injekce ani chirurgické zákroky. Je určený na vnější použití a na rozdíl od předchozích kolagenů nemá žádné vedlejší negativní účinky díky trojité helise (trojitá levotočivá spirálovitá šroubovice kolagenových vláken). Díky této spirálovité konstrukci se vstřebává rychle do hloubky. 98% lidské tkáně je tvořeno levotočivou trojitou šroubovicí. Jedinečnost Trans-epidermálního kolagenu spočívá v tom, že je to plně přírodní produkt bez jakýchkoliv chemických přísad. Je stabilní při teplotách od 5ºC do 28ºC , tzn., že si zachovává svazek aminokyselin v trojité šroubovici. Po překročení teploty 28ºC dochází cca po hodině k despiralizaci. V tu chvíli se trojitá šroubovice rozloží na jednotlivé aminokyseliny. Tím ztrácí schopnost aktivovat fibroblasty a již nepodporuje tvorbu vlastního kolagenu.

Vklepávání kolagenu do vlhké pokožky má masážní účinek a prokrvuje pokožku. Na hloubku vstřebávání tropokolagenu kolagenu to nemá vliv, ale pokožka se příjemně prokrví. Co ale vliv má, je teplota vody, kterou použijeme na zvlhčení před aplikací. Vstřebání je nejúčinnější při použití studené vody. To nemá nic společného se stahováním pórů ve studené vodě. Stahování pórů neovlivňuje míru vstřebávání kolagenu. Kolagen rozetřeme po vlhké pokožce, případně vklepáváme, dokud není pokožka suchá. Za 3 až 5 min je kolagen vstřebaný a dochází k napínání pokožky. Pokud se Vám asi do 6 minut na pokožce objeví jemné šupinky, je to známka toho, že jste si aplikovali větší množství kolagenu a šupinky jsou zbytky nevstřebaného kolagenového gelu. Jejich další rozpuštění je možné pomocí tuků, proto se po aplikaci kolagenu na obličej doporučuje nanést jakýkoliv hydratační krém. ČISTÝ Trans-epidermální tropokolagen obsahuje 98 % kolagenu v sušině a je jediný na světové trhu, který lze uchovávat i v pokojové teplotě do 28 °C, aniž by ztratil své trans-epidermální schopnosti. Nejlevnější HAIR and NAILS proto může být nepatrně cítit rybinou a je tmavší barvy. Filtruje se jednou přes vlákna bource morušového a získává se ze hřbetní části ryby. Zlatavý BODY se vyrábí z boční části ryby a filtruje 2x. Nejdražší průzračně zlatistvý FACE se filtruje 3x přes vlákna bource morušového a vyrábí se ze světlého bříška ryby, kde je kolagenu nejméně a proto je nejdražší.Jedinečná kvalita tohoto maximálně koncentrovaného čistého kolagenu je shodná u všech biologicky aktivních gelů tropokolagenu. Všechny jsou stejně kvalitní, pouze se liší stupněm depigmentaceprováděné přes filtr z vláken bource morušového a částí ryby ze které se získává.

NA VLASY aplikujeme 2 - 3 stlačení pumpičkou do víčka, rozmícháme s vodou a po umytí hlavy si uděláme přeliv, který vetřeme do vlasové pokožky. Tato vysokomolekulární bílkovina má vzdálenost molekul 250 mikronů, pokožka má vzdálenost 350 mikronů. K vlasovým kořínkům kolagen pronikne během několika sekund a tím dochází k jejich aktivaci. Aktivace končí asi po hodině, kdy dojde k despiralizaci kolagenu, k narušení jeho trojité šroubovice tělesnou teplotou. Tam, kde jsou kořínky mrtvé již nepomůže nic. Tam, kde jsou kořínky pouze neaktivní, může být obnovena jejich správná činnost protože vlasy dostávají správnou výživu už z kořínků.
Nesušíme příliš horkým vzduchem.
NA TĚLO stačí rozetřít 10 kapek, nejlépe po osprchování studenou nebo vlažnou vodou. Masírovat se má správně směrem od nohou nahoru k srdci, ale u kolagenu to není nutné dodržovat. Po vstřebání kolagenu na tělo aplikujeme jakékoliv tělové mléko, vazelínu nebo dětký olejíček. Pokožka se stává hladší, pružnější, pevnější, nepotí se. První výsledky jsou viditelné cca po třech týdnech.

U NEHTŮ může u někoho zpočátku docházet k rozdvojování i ztrojování nehtů. Nesmí Vás to ODRADIT. Trojitá helisa se zde vstřebává pomaleji. Po třech týdnech budou nehty silnější a nelámavé. Dokonce na nich lak drží mnohem déle.

Nejčastější dotaz je, jak často aplikovat tropokolagen - pokud možno 2 až 3 x denně cca po dobu 5 - 6ti měsíců, ať už na jakoukoliv část těla. Jednoho dne sami zjistíme, že pokožka již tak rychle kolagen nevstřebává, prostě další se tam "už nevejde". To je pro nás signál, že ho již stačí aplikovat pouze 1x denně.

Fibroblasty skládají kolagen v pokožce do určité konstrukce, jakoby z cihel. Kůže se stává pevnější, zesiluje, celulitida se výrazně redukuje - "schovává" se pod pevnější kůží. Ženám se doporučuje potírání břicha a poprsí v těhotenství, zejména ve druhém a třetím trimestru. Kůže se zpevní, zesílí . účinná prevence právě proti striím. Po dobu celého těhotenství používat kolagen na čištění zubů, zamezí se zvýšené kazivosti a parodontóze.
 
Snad největší účinek tohoto kolagenu vůbec !!!! Dásně po něm částečně dorůstají a znovu obalují a upevňují zuby. Ráno a večer vmasírovat prstem nebo jemným kartáčkem do dásní. 

Nebojte se zbytky polknout. Kolagen lze používat vnitřně. Alergie, lupénka. Kolagen výrazně pomáhá díky aktivaci fibroblastů. U atopických ekzémů jsou výsledky s kolagenem dobré, u záděrek nepřekonatelné.

Proč právě tento tropokolagen a proč ne jiný ? To je často kladená otázka, na kterou si může každý odpovědět sám. Čistě přírodní TRANS-EPIDERMÁLNÍ TROPOKOLAGEN prostupuje pokožkou, částečně i oční sítnicí (proto je vhodný i pro alergiky), aktivuje tvorbu kolagenu vlastního, jak v pokožce, tak i kostech a kloubech. V nepatrném množství je doplněn třemi substancemi. Jsou to čistě přírodní látky z borůvek, které mají hojivé vlastnosti. Klouby, páteř - kloubní výstelka se dá rovněž aktivovat trans-epidermálním tropokolagenem.Pomáhá i při zevním použití proti bolestem, ale doporučujeme ho kombinovat s výživovými preparáty zevnitř, protože kolagen v kostech se obměňuje pouze 1x za rok.

Při bolestech páteře potírat páteř kolagenem, ale nemasírovat, pouze lehce vtírat do vlhké pokožky. Při ozdravné a regenerační kolagenové koupeli použít vodu studenější. Kolagen se rychleji vstřebává. Na jednu vanu je potřeba rozmíchat ve vodě jedno víčko kolagenu. Doporučujeme používat po holení a depilaci. Pěnu opláchnout studenou vodou a do vlhké pokožky vetřít dvě až tři kapky kolagenu. Po vstřebání použít hydratační krém nebo mléko. Na rány řezné, tržné, bércové vředy lze aplikovat kolagen přímo. Působí antisepticky. Lahvičku neotvírat, aby se do ní nemohly dostat bakterie. Používat vestavěnou pumpičku. Tropokolagen není návykový, lze jej používat trvale. Návykovost je pouze "psychická", protože kolagen se stává příjemnou a nepostradatelnou součástí Vašeho života.

Je to něco na hranici kosmetiky a léku, je to jakási inteligentní kosmetika - kosmeceutikum.